Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis produktů k posílení organismu

             olej_z_wiesiolka_opis_pl_fhfzo6e_7egdtn8.jpg.268x268_q85_crop-1---2-.jpg             

                       Pupalkový olej

Pupalka dvouletá je poměrně nenápadná, obyčejná rostlina s naprosto neobyčejnými vlastnostmi. Olej z ní se již po staletí používá v medicíně i v kosmetologii a pomáhá tišit mnoho nežádoucích kožních reakcí, žaludečních obtíží a problémů spojených s funkcí pohlavních hormonů. především však dodává dobrou náladu. Olej z pupalky dvouleté tedy můžeme označit jako elixír zdraví.

Popis:

Pupalka dvouletá je rostlina z rodu Oenothera, která zahrnuje několik desítek druhů. To nejcennější z pupalky dvouleté  najdeme v jejích semínkách. Olej z nich obsahuje velké množství polynenasycených mastných kyselin ( PUFA)- kyseliny linolové ( LA), kyseliny gama- linolové (GLA), které jsou pro lidské tělo nesmírně cenné a mají široké spektrum účinků. Ovlivňují například buněčné membrány a mezibuněčné prostory a udržují hydrataci těla.

Kyselina linolová patří mezi omega- 6 kyseliny, které řídí fyziologické procesy v těle a biochemické reakce. Lidské tělo si nedokáže syntetizovat vlastní, proto potřebuje tuto látku pravidelně dodávat. Blahodárné účinky kyseliny linolové na pleť jsou známé už velmi dlouho a proto je tato kyselina častou součástí kosmetických přípravků. Olej z pupalky dvouleté obsahuje až 70% této nenasycené mastné kyseliny.

Kyselinu gama-linolovou, která patří do skupiny omega-6 kyselin , si tělo umí vytvořit a to za přítomnosti speciálního enzymu D-6-D. Tato kyselina příznivě ovlivňuje rovnováhu triglyceridů a lipidů v lidském těle a podílí se na tvorbě tkáňových hormonů prostaglandinů, které regulují krevní tlak. GLA podporuje přirozenou obranyschopnost těla, najdeme ji například i v mateřském mléce. Tato kyselina se v rostlinách objevuje jen velmi zřídka, ale olej z pupalky dvouleté jí obsahuje až 9%.

Olej z pupalky dvouleté obsahuje i další mastné kyseliny- kyselinu olejovou, palmitovou, stearovou a také fytosteroly, proteiny bohaté na síru a tryptofan, zinek, selen, hořčík, vápník a vitamín E. Díky této hojnosti prospěšných složek je nenápadná pupalka dvouletá jednou z nejcennější rostlin používaných při výrobě potravinových doplňků Tiens.

Působení :

Složky obsažené v přípravku : - pomáhají udržet zdravou hladinu tuků v krvi

- mohou pomoci ulevit od příznaků menopauzy a premenopauzálního stresu

- podporují přirozenou imunitu těla

- pozitivně ovlivňují vzhled pleti a pomáhají udržet její pevnost a hydrataci

- pomáhají zmírňovat příznaky alergií

- zlepšují biochemický profil krve

- zlepšují zažívání a přispívají k udržení zdravé váhy tím, že brání ukládání tuků v těle

- pomáhají eliminovat toxiny

- podporují nervový systém

- zmírňují revmatické obtíže

- pomáhají ,, opravovat '' buněčné membrány

- mají pozitivní vliv na celkový stav člověka.

Dávkování :

1-2 kapsle dvakrát denně během jídla

maca_23wimpv_ljifpql.jpg.268x268_q85_crop-1-.jpg

                               Maca

Zdravotní přínosy rostliny maca, které se také říká poklad Inků, perský ženšen nebo přírodní viagra, jsou v jižní Americe známy již tisíce let. Dnes jejich blahodárné vlastnost  objevuje i zbytek světa. Maca byla zařazena na seznam potravin, které řeší problémy vyživy a patří mezi potraviny doporučené pro astronauty. Ceněny jsou zejména její schopnost dodávat energii a příznivé účinky na nervový systém a duševní i fyzický stav.

Popis :

Maca je hlízovitá rostlina, která tvarem připomíná červenou řepu či hrušku. Najdeme ji v perských Andách. Maca patří mezi rostliny rostoucí v nejvyšších nadmořských výškách, najdeme ji ve výšce nejméně 3500 metrů nad mořem. Obyvatelé peru konzumují její lístky a kořeny. Nejčastěji se zpracovává do podoby mouky, která se používá při přípravě jídla a pečení.

Maca byla za potravinu považována již před několika tisíci lety, ale už tehdy měla pověst magické, léčivé rostliny. Je například uznávaná jako přírodní afrodiziakum, které má zvyšovat plodnost a posilovat libido. Lidé ji také požívají k získání více energie a prodloužení mládí.

Svět se o Maku začal zajímat především díky její výživové hodnotě a zařadil ji mezi tzv. funkční potraviny, tedy potraviny s vysokým obsahem hodnot klíčových pro fungování lidského těla, které pozitivně ovlivˇují náladu a schopnost duševní i fyzické práce. Organizace pro výživu a zemědělství maku zařadila mezi produkty které by mohli vyřešit problémy světové výživy. NASA mouku z rostliny maca zařadila na seznam potravin schválených pro astronauty.

Nikoho nepřekvapí, že se kořen maky začal používat jako účinný potravinový doplněk. Za posledních 20 let se makou zabývají podrobné studie, které potvrdily její přínosné vlastnosti. Doložily, že její pozitivní účinky vychází z mnoha živin, které obsahuje- vitamínů, aminokyselin a minerálů nezbytných pro správné fungování těla.

Složky :

Tento přípravek obsahuje prášek z kořene maky ( Lepidium meyenii). Sušený kořen obsahuje přibližně 10% vody, 55-65% sacharidů, 2,2% tuků, 10-13% proteinů a 8,5% vlákniny. Je také bohatým zdrojem stopových prvků, například železa,mědi, zinku, manganu a jodu a makroprvků ( například vápníku a draslíku). Obsahuje také vitamíny A, C, E, B1, B2, B3.

Působení :

Maca je rostlina s adaptogenními vlastnostmi. To znamená, že různé látky, které v sobě Tiens Maca obsahují, podporují různé tělesné funkce a přizpůsobují je individuálním potřebám těla:-

- podle tradiční čínské medicíny posiluje libido, podporuje plodnost a funkci pohlavních hormonů

- může ulevit od nepříjemných symptomů poruch menstruace, menopauzy a andropauzy

- zlepšuje náladu a celkový stav

- podporuje fungování nervového systému, může zlepšit paměť, koncentraci a reflexy

- podporuje přirozenou imunitu těla

- podporuje tvorbu svalů a dodává vytrvalost jedincům, kteří aktivně sportují, nebo mají náročné zaměstnání.

Dávkování :

Jedna tableta dvakrát až třikrát denně. Po sedmi dnech užívání lze dávku zvýšit na dvě tablety dvakrát až třikrát denně.

Tento výrobek doporučujeme zejména jedincům, kteří vedou aktivní životní styl s množstvím náročné fyzické a duševní aktivity, a osobám trpícím chronickým únavovým symptomem či rekonvalescentům.

tiens_fizzy_opis_pl_tzqn8wt_hd0mrk9.jpg.268x268_q85_crop-1-.jpg

                               Fizzy

Ne nadarmo se hořčíku přezdívá, prvek života' . Jeho nedostatek se projeví jak na zdraví, tak na vzhledu. Hořčík se podílí na více než polovině z 600 biochemických procesů v lidském těle. Tento prvek hraje svou úlohu v prevenci i zmírnění mnoha neduhů, zejména obtíží nervového a kardiovaskulárního systému. Nikoho tedy nepřekvapí, že patří k nejčastěji užívaným doplňkům na světě.

Popis :

Bylo by těžké přecenit úlohu hořčíku v lidském těle. Tomuto prvku se někdy také říká, král života' či , prvek života' protože v těle katalyzuje mnoho procesů a ovlivňuje buněčnou regeneraci. Zodpovídá za správné fungování nervů a svalů, zejména za dobrou komunikaci mezi nimi prostřednictvím nervových impulsů. Díky svým vlastnostem nastoluje harmonii. Funguje vnitřní i vnější antiseptikum a reguluje hladinu vápníku.

Potřeba hořčíku se mění v závislosti na věku, pohlaví a fyziologickém stavu. Nedostatek vápníku může nastat v důsledku stresu, užívání alkoholu, nadměrného pití kávy a jiných kofeinových nápojů nebo kvůli příliš tučné stravě.

Tělo na nedostatek hořčíku může reagovat křečemi lýtkových svalů, tikem očního víčka, nespavostí, mizernou náladou, sníženou schopností se soustředit, závratěmi, ranními bolestmi hlavy, únavou navzdory mnoha hodinám spánku, zubními kazy , padáním vlasů, lámavostí nehtů, problémy s dýcháním a celkovou tělesnou slabostí.

Hladinu hořčíku lze regulovat stravou bohatou na zdroje tohoto prvku : kakao, čokoláda, mandle, para ořechy, vlašské ořechy, soja, celozrnná pšeničná mouka, kukuřice, rýže. Ve většině případů je nutné dodat hořčík prostřednictvím doplňků.

Tiens vyvinul přípravek Fizzy- který reguluje hladinu hořčíku v těle. obsahuje hořčík obohacený bylinnými výtažky z bazalky a červené řepy. Hořčík v tomto přípravku je snadno vstřebatelný: je zde ve formě uhličitanu hořečnatého, oxidu hořečnatého a výtažku bazalky, jednoho z nejbohatších přírodních zdrojů tohoto prvku.

Tiens Fizzy jsou šumivé tablety, díky nimž je dávkování velmi snadné. Tato forma také zajistí rychlé vstřebání aktivních složek. Proto je úleva od příznaků nedostatku hořčíku v těle tak rychlá.

Složky :

Tiens Fizzy obsahuje hořčík podobě uhličitanu a oxidu. Hořčík je klíčový pro správný vývoj a fungování těla. Jeho hlavní úlohou je účast na syntéze a rozkladu vysoce energetických sloučenin, především adenosintrifosfátu ( ATP ).

Hořčík je koenzym nebo aktivátor mnoha enzymů zabývajících se přenášením fosfátové skupiny. Reguluje rovnováhu vápníku v těle a podílí se na tvorbě inzulínu, na krevní srážlivosti i na správném využití vitamínu B1 a C. Reguluje vývoj kostí, posiluje přirozenou obranyschopnost těla a bojuje proti zánětům.

Další součástí tohoto přípravku je výtažek z bazalky. Bazalka pochází z Indie, kde se využívá nejen k přípravě pokrmů, ale i v přírodní medicíně. Bazalka obsahuje značná množství snadno vstřebatelného hořčíku, ale také vitamíny K, C a A, draslík, mangan a vápník. Tiší nervy a zlepšuje chuť k jídlu a trávení.

Součástí Tiens Fizzy je také výtažek z červené řepy. Ta obsahuje značné množství kyseliny listové a minerálů ( železa, vápníku, hořčíku, draslíku, manganu, sodíku, mědi, choru, fluoru a zinku). Již dlouho se jí připisuje schopnost posílit fungování srdečního svalu. Vitamín B2 také hraje důležitou roli v metabolických procesech, je nezbytný při tvorbě červených krvinek, protilátek, v procesu buněčného dýchání a růstu.

Působení :

Složky přípravku Fizzy: - regulují hladinu hořčíku v těle

- ulevují od příznaků únavy, osvěží a zlepší náladu

- zlepšují schopnost soustředění a paměť

- pozitivně ovlivňují nervový systém

- regulují krevní tlak

- pomáhají ulevit od projevů nedostatku hořčíku, tedy například od svalových křečí, škubání v oku či bušení srdce

- mají příznivý vliv na metabolismus

-posilují kosti a zuby.

Použití :

Jedna tableta denně rozpuštěná v plné sklenici vody.

Tento přípravek doporučujeme zejména osobám vystaveným značné míře stresu, lidem , kteří pijí hodně kávy, čaje a jiných kofeinových nápojů, těm, kteří trpí bolestivými křečemi lýtkových svalů či záškuby v oku způsobenými nedostatkem hořčíku.

Poznámka- Vstřebávání hořčíku zlepšuje vitamín B6. U zdravých jedinců přebytek hořčíku vyloučí ledviny. Riziko předávkování by mohlo nastat u osob s oslabenou funkcí ledvin. Mezi příznaky předávkování hořčíkem patří -pokles krevního tlaku, zpomalený srdeční tep a pomalé reflexy.

tiens_flexi_opis_pl_qnxqlbo_1t56nki.jpg.268x268_q85_crop-1-.jpg

                               Flexi

Klouby jsou každý den  vystavovány značné zátěži. S přibývajícím věkem začínají trpět mnoha obtížemi. Dokud klouby nebolí, myslíme si, že je s nimi všechno v pořádku. Ale je dobré si uvědomit, že až začnou bolet, znamená to , že nemoc, která bolest vyvolává již pokročila. Proto bychom měli kloubům už preventivně dodávat látky, které podpoří jejich pružnost a pomohou předcházet zánětům.

Popis :

Kouby umožňují pohyb v místě, kde jsou na sebe napojeny dvě kosti. Aby mohly řádně fungovat, potřebují zdravou kloubní chrupavku, kloubní maz a správné napojení svalů a šlach. Kloubní chrupavka zde hraje klíčovou roli, protože její dysfunkce vedou k revmatickým onemocněním. Jak plyne čas, kloubní chrupavka  se opotřebovává a klouby přestávají správně fungovat. Nastupuje bolest a zatuhlost, které mohou časem přerůst až k omezení hybnosti.

Kromě stárnutí je dalším faktorem, který ovlivňuje stav našich kloubů, také náš životní styl. Cvičení je vždy vhodné, ačkoli určité druhy sportů či nadměrná každodenní fyzická námaha může na klouby klást až přílišné nároky, stejně jako zvedání těžkých předmětů, chůze na vysokých podpatcích nebo nadváha. Stres navíc vede ke stahování zádových svalů, což omezuje zásobování nohou kyslíkem a klouby začínají bolet.

Chceme-li klouby udržet v dobré kondici, pomůže nám vhodně zvolené cvičení a strava bohatá na vápník, vitamíny D, B a C. Abychom ochránili kloubní chrupavku před poškozením a defekty, je důležité užívat vhodné potravinové doplňky. Tiens Flexi obsahuje kombinaci biochemických sloučenin ( glukosamin, chondroitin, kyselinu hyaluronovou), z přírodních látek a přísad tradiční čínské medicíny( brazilský žampion, harpagofyt, kurkuma). Tato směs dokáže klouby posílit a pomáhá bojovat proti zánětům-

Složky :

Tiens Flexi obsahuje brazilský žampion ( Agaricus blazei Murill). Tato vzácná léčivá houba roste v různých koutech světa. V Číně, na Tchaj-wanu, v Japonsku, v Brazílii. Poprvé byla popsána roku 1945 americkým mykologem Williamem A. Murillem. Teprve v 70 letech vědci, kteří četnost výskytu určitých chorob v brazilské populaci, zaznamenali, že obyvatelé regionu Sao Paulo trpívají chronickými nemocemi mnohem méně často. Jejich jídelníček obsahoval právě brazilský žampion. Tato houba je zdrojem mnoha minerálů( draslíku, fosforu, hořčíku, vápníku, železa) a vitamínů ( B1, B2). Obsahuje také kyselinu nikotinovou a bioaktivní polysacharidy, jako jsou betaglukany, které stimulují imunitu těla. Díky tomuto množství cenných živin se brazilskému žampionu připisují protizánětlivé účinky a schopnost posílit kosti, klouby a ulevit od revmatických symptomů.

Další složka tohoto přípravku- harpagofyt , neboli čertův spár ( Harpagophytum procumbens) je rostlina původem z Afriky. Obsahuje iridoidní glykosidy, například harpagosid a harpagit, ale i flanovoidy, fenolové kyseliny a mnoho dalších léčivých látek. Farmakologické studie potvrdily přínosy této rostliny: zmírňuje záněty, působí proti artroze a revmatu.

Kurkuma, které se také někdy přezdívá indický šafrán, je v Evropě známá především jako orientální koření. Asijci ji už tisíce let používají v tradiční medicíně, například jako prostředek proti nadýmání. Je to silný antioxidant, několikanásobně silnější než vitamín E. Kurkuma obsahuje přes 100 aktivních látek. Z nich nejvzácnější je kurkumin a jeho deriváty zvané kurkuminoidy. Ty mají výrazné antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Kurkuma se v tradiční medicíně používá jako látka podporující proudění žluči, užívá se v boji proti zánětům a při úlevě od revmatoidní artritidy.

Přípravek Tiens Flexi také obsahuje glukosamin, chondroitiy a kyselinu hyaluronovou. Glukosamin je stavební kámen v chemické syntéze sloučenin tvořících kloubní chrupavku, bez nějž by nebylo možné doplňovat kloubní maz. Po padesátce tělo ztrácí schopnost jej vytvářet, proto je potřeba jeho nedostatek kompenzovat doplňky. Chondroitin vyplňuje mezibuněčné prostory vazivových tkání a kyselina hyaluronová zajišťuje správnou viskositu kloubního mazu.

Působení:

Složky tohoto přípravku : - mohou příznivě působit na klouby a umožnit aktivní životní styl bez ohledu na věk

- pomáhají ulevit od následků přílišné zátěže kloubů

- pomáhají předcházet kloubním zánětům a léčí záněty stávající

- podporují pružnost kloubů a předcházejí tzv. ranní ztuhlosti

- pomáhají zmírňovat příznaky revmatoidní artritidy

Dávkování :

Jedna tableta dvakrát denně nejlépe ráno a večer.

Doporučení : Tento přípravek doporučujeme zejména osobám, jejichž klouby a svaly jsou kvůli nadměrné fyzické aktivitě vystaveny velké zátěži. Užívání tohoto přípravku doporučujeme také starším lidem.

tiens_vision_opis_pl_ltoflh8_ktq26no.jpg.268x268_q85_crop-1-.jpg

                               Vision

Znečištěné ovzduší, klimatizace, cigaretový kouř, stres, to vše nepříznivě ovlivňuje náš zrak. Svou daň si vybírá i sledování televize, práce s počítačovými obrazovkami a pochopitelně čas. Svým očím můžeme pomoci doplňky, které nejen zpomalí jejich stárnutí, ale také jim uleví.

Popis:

Dokud jsou naše oči v dobrém stavu, nevyžadují od nás žádnou zvláštní péči, protože se skvěle zvládnou samy čistit, hydratovat a regenerovat. Často je však namáháme až příliš. Pak se objevuje zarudnutí, oči vysychají- nebo naopak slzí. To není jen nepříjemné, může to vést až k vážným onemocněním.

Po čtyřicítce se navíc začínají objevovat první známky stárnutí. Kvůli tvrdnutí čočky oči postupně ztrácejí schopnost zaostřovat- ostře vidět předměty na různé vzdálenosti. Tento proces je nevyhnutelný, ale lze jej oddálit, pokud tělu dodáme vhodné látky.

Tiens Vision obsahuje vitamíny( E, B2, betakaroten), minerály ( selen, zinek, měď), silné antioxidanty( kustovnice, borůvka) a byliny ( aksamitník neboli afrikán), které na oči komplexně působí.

Nejdůležitější složka - kustovnice- se v tradiční čínské medicíně používá již tisíce let. Číňané věří, že tento pozoruhodný plod zajišťuje dlouhověkost. Je proslulá svými omlazujícími vlastnostmi a podporu imunity a také faktem, že posiluje zrak. Tradiční čínská medicína rovněž věří, že kustovnice pozitivně ovlivňuje Játra a ledviny. A játra jsou v čínské medicíně s očima úzce spojena.

Složky :

Součástí tohoto přípravku je kustovnice čínská, jeden z nejsilnějších antioxidantů. Obsahuje také 18 různých aminokyselin, vitamín C, vitamíny skupiny B, nenasycené mastné kyseliny, mikro a makroprvky a flavonoidy. Je to jeden z nejvýživnějších plodů na zemi. Navíc je přirozeným zdrojem zeaxanthinu. Ten patří společně s luteinem a dobře známým betakarotenem ( provitamínem A) do skupiny karotenoidů. Karotenoidy jsou v tucích rozpustné rostlinné pigmenty, jejich přítomnost v lidském těle je zcela závislá na příjmu v potravě. Tělo si je nedokáže vyrobit samo.

Lutein a zeaxanthin- propůjčují mnoha rostlinám- ovoci, zelenině, květinám- propůjčují žlutooranžovou barvu. V lidském těle plní dvě důležité úlohy : neutralizují volné radikály a fungují jako žlutý filtr, který vstřebává škodlivé ultrafialové paprsky ( UV). Fungují jako přírodní sluneční brýle, které chrání citlivý střed sítnice- žlutou skvrnu.

Tiens Vision obsahuje také výtažek z borůvky. Borůvka obsahuje silné antioxidanty a navíc zklidňuje oči. Moderní vědecké studie ukazují, že výtažek z axamitníku ( afrikánu) obsahuje mnoho složek, které brání syndromu suchého oka a zánětu spojivek.

Působení:

Složky tohoto přípravku : - zlepšují zrak

- zmírňují únavu očí, pomáhají ulevit při suchých očích a zánětu spojivek

- oddalují proces stárnutí očí

- snižují riziko stařecké degenerace žluté skvrny, šedého zákalu a renitinis pigmentosa.

Dávkování :

Jedna tableta denně

Doporučení : Přípravek doporučujeme zejména osobám , které trpí nepříjemnými pocity vyvolanými dlouhou prací s počítačovou obrazovkou, sledováním televize , čtením a lidem , kteří například pracují se svařovací technikou, také lidem, kteří již používají dioptrické brýle , nebo čočky.

cynk_opis_pl_jp8ehns_fwuyli0.jpg.268x268_q85_crop-1-.jpg

                                  Zinek

Zinku se někdy říká prvek zdraví a krásy - a to z velmi dobrých důvodů. Tento stopový prvek hraje důležitou roli v mnoha tělesných procesech. Pomáhá udržovat zdravou pleť, vlasy a nehty. Podporuje fungování mozku a pohlavních hormonů. Nepřekvapí tedy, že  když se nám tento prvek nedostává, začíná tělo ,,stávkovat'¨. Tiens zinek pomáhá v těle udržovat zdravou hladinu tohoto prvku.

Popis :

Zinek je stopový prvek nezbytný pro správné fungování těla. Je nutný pro činnost více než 200 různých enzymů včetně těch, které se podílejí na syntéze proteinů. DNA a RNA. Zodpovídají také za správné dělení buněk. Proto je obzvlášť důležitý pro vývoj plodu ( může například předcházet vadám neurální trubice). Důležitou úlohou zinku je také udržení odpovídající hladiny vitamínů A v krevní plazmě, což je rozhodující pro zdravý zrak. Tento stopový prvek zajišťuje správnou funkci kůže a sliznic, je tedy také klíčem ke zdravému vzhledu. Snadno rozpoznatelné signály, které tělo začíná vysílat při jeho nedostatku, mohou být nedokonalosti kůže či nehtů a vlasy, které ztratí lesk a začnou se lámat. Zinek je nezbytnou součástí mnoha hormonů nebo gonadotropinů- hormonů zodpovědných za zdravý vývoj genitálií ( především u chlapců).

Zinek se do těla dostává hlavně potravou. Nejvíce ho najdeme v telecích, vepřových a kuřecích játrech, v plodech moře (např. v ústřicích či krabech), v luštěninách, celozrnném pečivu, v mase ( zejména v červeném mase) a v kroupách. Ohrožení nedostatku zinku hrozí lidem, kteří jsou na nízkokalorické dietě, vegetariánům, milovníkům sladkého, těhotným ženám, seniorům a dětem. V případě nedostatku zinku mohou kromě vyvážené stravy pomoci také potravinové doplňky. Tiens Zinek pomáhá v těle udržet zdravou hladinu zinku.

Složení :

Zinek je v tomto přípravku obsažen ve formě mléčnanu zinečnatého, který tělo snadno asimiluje. Součástí jsou i glukoza a proteinový prášek z kuřecích vajec v té nejvyšší biologické kvalitě - je hodnocen jako lepší než ostatní typy proteinu, protože obsahuje množství esenciálních aminokyselin, tedy takových, které je tělu třeba dodávat v potravě.

Působení :

Složky přípravku Tiens Zinek: - Zlepšují stav vlasů a nehtů, podporují jejich růst

- pozitivně ovlivňují vzhled pleti ( pomáhají bojovat s akné, nadměrnou tvorbou kožního mazu, urychlují hojení a přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem, který urychluje proces stárnutí)

- podporují přirozené obranné mechanismy těla

-mají příznivý vliv na zrak

-podporují funkci sleziny

- příznivě působí na chuťový smysl a zlepšují chuť k jídlu

- mohou přispívat ke zlepšení paměti a vnímání

- podle tradiční čínské medicíny posilují libido, u mužů přispívají k lepšímu fungování prostaty a zvyšují tvorbu testosteronu, hrají důležitou roli při tvorbě semene a při udržování životaschopnosti spermií.

Dávkování :

Jedna až tři kapsle denně

Doporučení :

Po třech měsících doplňování zinku je třeba udělat v užívání přípravku tříměsíční pauzu.

Poznámka :

Tělo ovlivňuje jak nedostatek, tak nadbytek zinku. Tento stopový prvek lze snadno předávkovat, zejména pokud je již zastoupen v každodenní stravě. Než začnete tento přípravek užívat, měli by jste si na hladinu zinku udělat test a konzultovat lékaře. Dlouhodobé a neopodstatněné užívání zinku ve velkých dávkách může způsobovat nevolnost, bolesti žaludku, ztrátu chuti k jídlu, bolesti hlavy a vést k dalším chorobám.

super-calcium-powder-for-children_dsbkipp_sqplxt2.jpg.268x268_q85_crop-1-.jpg

            Tianshi Vápník pro děti

Vápník je prvek nezbytný pro zdraví a vývoj dětí. Specialisté na výživu však zvoní na poplach, protože v jídelníčcích dětí není dostatek potravin na vápník bohatých. To může vést ke zvýšenému riziku poškození kostí, zubních kazů a v budoucnu i k osteoporoze. Proto doporučují , aby děti a dospívající do své každodenní stravy zahrnuli tři potraviny bohaté na vápník a v obdobích zvýšené potřeby vápníku dodávali tento prvek formou vhodných doplňků.

Popis :

Potřeba vápníku u dětí je závislá na věku. Děti mezi jedním a třemi lety věku by měly během dne zkonzumovat 500 mg vápníku. Děti mezi třemi a osmi lety by v potravě měli dostat 800 mg vápníku denně a starší děti a dospívající ( 9 - 18let ) potřebují dokonce 1300mg ( norma pro dospělého je 1000 mg).

Zvýšená potřeba vápníku u dětí pramení z jejich aktivního růstu. Dokonce i potraviny bohaté na vápník ( mléčné výrobky, ryby, luštěniny) nemusí vždy zaručit dostatečnou dávku vápníku. Sklenice ,, mléka,, například představuje 60% potřeby vápníku malého dítěte, ale pouhých 20% potřeby dospívajícího. Stojí za zmínku, že se skutečně vyplatí věnovat pozornost příjmu vápníku v dětství a během dospívání, protože takzvaného vrcholu kostní hmoty ( PBM) dosahujeme kolem 25- 30 let. Vápník zajišťuje silné kosti, snižuje riziko zlomenin nebo i menšího poškození. Dětství je navíc období, kdy se vytváří náš chrup.

Nedostatek vápníku - hypokalcémie- v těle vyvolává mnoho obtíží, osteoporózu a tetanii, která se projevuje například brněním ve špičkách prstů a kolem úst. Mezi pokročilejší příznaky patří křeče končetinových svalů.

Složení :

Přípravek obsahuje ORGANICKÝ vápníkový prášek. Vápník je prvek nezbytný pro život. Zodpovídá za mnoho tělesných funkcí, svou roli hraje například v metabolismu či krevní srážlivosti. Má také protizánětlivé vlastnosti a působí proti alergiím. Zaručuje správné fungování nervového systému. Primárně je ovšem vápník základním stavebním kamenem kostí a zubů.

Homeostázi vápníku a fosfátu v těle reguluje vitamín D, to znamená, že množství vápníku a fosforu, které se skutečně ze střev vstřebá do krevního řečiště, je do značné míry závislé na přítomnosti tohoto vitamínu. Nedostatek vitamínu D navíc omezuje asimilaci vápníku , i když konzumujete stravu na vápník bohatou. Vitamín D navíc ovlivňuje matabolismus a fungování  obranných mechanismů těla, jeho nedostatek tudíž může vyvolat riziko infekcí.

Vitamín D u dětí brání rozvoji křivice. Mezi známé příznaky nedostatku vápníku patří slabé a křehké zuby, zánětlivé reakce pokožky, častx výskyt zánětu spojivek, snížená imunita a nedoslýchavost.

Lecitin je přírodní látka, která se v těle podílí na mnoha metabolických procesech. Tím například podporuje schopnost soustředění a zvyšuje odolnost vůči stresu. Součástí přípracku je také vitamín C, vitamín A, zinek, železo, mléko v prášku a taurin.

Působení :

Složky tohoto přípravku působí mnoha směry :

- obsažený vápník pokryje 45% denní potřeby tohoto prvku u dětí a dospívajících

- vápník a vitamín D společně zajišťují zdravou hladinu vápníku v těle, čímž posilují kosti, brání osteoporoze a zlepšují stav zubů

- vápník ulevuje od projevů alergií

- vápník posiluje nervový systém

- vitamín D podporuje přirozené obranné mechanismy těla

- vitamín D podporuje vstřebávání vápníku a fosforu

- vitamín D pozitivně působí na vývoj svalů u dětí

- vitamín D a zinek příznivě ovlivňují stav kůže u dětí a pomáhají ulevit od kožních zánětů

- zinek zmírňuje projevy akné

- lecitin podporuje paměť a schopnost soustředění.

Dávkování :

Děti od jednoho roku do tří let - rozpusťte půl sáčku v polovině sklenice teplé vody, podávejte jednou denně večer.

Děti nad tři roky - rozpusťte jeden celý sáček v polovině sklenici teplé vody a podávejte jednou denně večer.

Denní dávka  O,5 - 1 sáček

Doporučení :

Tento přípravek lze podávat jako preventivní opatření - podávat dětem dvakrát do roka jako jarní a podzimní kůru o trvání 28 dní. Doporučujeme rozhodně podávat dětem ve fázích aktivního růstu kostí a zubů v obdobích zvýšené potřeby vápníku.

tento přípravek není určen pro děti mladší jednoho roku. Není vhodné pro děti trpící laktozovou intolerancí a poruchami zažívacího systému

nutrient_aktbgq0_tm6rngm.jpg.268x268_q85_crop-1---3-.jpg

             Tiens Výživný vápníkový prášek

Vápník je prvek, kterým budujeme a regulujeme své tělo. Vděčíme mu za silné zuby a zdravé kosti. Správná koncentrace tohoto prvku zajišťuje normální srážlivost krve, stahy příčně pruhovaného svalstva a také kvalitní spánek a dobrou náladu. Doporučené denní dávky vápníku by jsme měli umět získat z potravy, ale bohužel tomu tak není. Pokud se chceme vyhnout jeho nedostatku je na místě zvážit jeho doplnění prostřednictvím doplňků.

Popis :

Vápník je prvek nezbytný pro život. Má na starosti mnoho tělesných funkcí, je důležitý například pro metabolické procesy či srážlivost krve. Působí také protizánětlivě a proti alergiím a zajišťuje zdravé fungování nervového systému.

Primárně je ovšem vápník základním stavebním prvkem kostí a zubů. Čím více vápníku tělu dodáme v dětství a během dospívání, tím větší šanci máme na co nejvyšší hodnotu tzv. vrcholu kostní hmoty ( PBM) kterého tělo dosahuje okolo 25- 30 lety. Poté už není možné dále pokračovat se zásobením. Tělo začne využívat postupně to co si v průběhu vývoje nashromáždilo pro své řádné fungování .

Tělo se samo snaží udržovat optimální hodnoty vápníku . Když nemáme dostatek vápníku ze stravy , začíná uvolňovat z kostí. To vede k odplavování kostí, které vede nejen ke zvýšené náchylnosti ke zraněním a možnosti osteoporozy. Ovlivňuje i náladu : osoba trpící nedostatkem vápníku je nervoznější, podrážděnější a může trpět nespavostí. Dlouhodobější nedostatek vápníku také způsobuje vznik Ateroslerozy, Vysoký krevní tlak, Celebrální trombózu, Cukrovku a mnoho dalších onemocnění.

Dospělý člověk potřebuje zhruba 1000 mg vápníku denně. Jeho potřeba se mění s věkem a je závislá na pohlaví. Děti a dospívající během růstu , těhotné a kojící ženy , ženy procházející menopauzou a starší osoby potřebují vápníku více.

Míru absorpce vápníku může snižovat příliš časté pití čaje, kávy, alkoholu, slazených nápojů a konzumace některých potravin, například cereálií a luštěnin, které obsahují kyselinu fytovou. Jídelníček s vysokým obsahem cukru a tuků vstřebávání vápníku také snižuje. K ozdravení jídelníčku je tudíž jako prevenci nedostatku vápníku potřeba začít vápník doplňovat.

Tiens vytvořil řadu vápníkových doplňků, ktré se liší podle různých potřeb vašeho těla. Výživný vápníkový prášek je univerzální výrobek s obsahem vápníku a vitamínů. Každý vápníkový doplněk obsahuje ORGANICKÝ ionizovaný vápník, který tělo dokáže dobře vstřebat ( přibližně v 98%).

Složení :

Tento přípravek obsahuje snadno vstřebatelnou ionizovanou sloučeninu vápníku z telecích kostí. Je dobré si připomenout, že vápník se v ionizované podobě vyskytuje přirozeně. V těle se mění na molekulární formu ( nerozpustná vápníková sůl). Tato molekula nemůže proniknout do buňky , buněčnou membránou mohou  procházet pouze ionty.

Proto je vhodnější a lepší užívat doplňky s ionizovaným vápníkem, nikoli s uhličitanem vápenatým.

Homeostázi vápníku a fosforečnanů v těle reguluje vitamín D, to znamená, že množství vápníku a fosforu, které se skutečně ze střev vstřebají do krevního řečiště, je do značné míry závislé na přítomnosti tohoto vitamínu. Nedostatek vitamínu D snižuje asimilaci vápníku i když konzumujete stravu na vápník bohatou. To může vést až k demineralizaci kostí. Vitamín D navíc ovlivňuje metabolismus a fungování mechanismů těla, jeho nedostatek tudíž může zvyšovat riziko infekcí.

Vitamín K je velmi důležitý pro krevní srážlivost a významně ovlivňuje metabolismus vápníku a správnou kalcikaci kostí.

Další složkou tohoto prášku- vitamín C- je silný antioxidant, který chrání tělo proti volným radikálům. Navíc zrychluje metabolismus tuků a je nezbytný pro syntézu kolagenu. Zajišťuje také zdravý vývoj chrupavek, kostí a zubů a udržuje v dobrém stavu stěny kapilár. Dalším výborným antioxidantem je vitamín E. Kromě svých antioxidačních účinků také brání oxidaci tzv. špatného cholesterolu ( LDL), čímž brání tvorbě ateroskleritickéhoplátu. Brání vzniku krevních sraženin cévního řečiště.

Tento přípravek také obsahuje vitamín A, silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály zodpovědné za stárnutí. Vitamín A podporuje tvorbu kolagenu, čímž brání ztrátě pevnosti pleti a zrychluje buněčný metabolismus. O vitamínu A je známo, že také ovlivňuje schopnost zraku přizpůsobit se nedostatku světla. Jeho nedostatek může způsobit ztlušťování rohovky, průhledné části oka.

Vitamíny skupiny B ovlivňují metabolismus a správné fungování zažívacího a nervového systému. Navíc jsou nezbytné pro zdravé vlasy a nehty.

Působení :

Sloučeniny obsažené v tomto přípravku působí v mnoha směrech :

- vápník, vitamíny D a K- pomáhají udržovat zdravou hladinu vápníku v těle, čímž posilují kosti, předcházejí osteoporoze a pozitivně ovlivňují zdraví chrupu

- vápník a vitamín D mají pozitivní vliv na funkci svalů

- vápník a vitamín K zodpovídají za srážlivost krve

¨- vápník zmírňuje alergické symptomy

- vápník podporuje řádné fungování nervového systému

- vitamíny E, A a C udržují v dobrém stavu pleť, vlasy a nehty a působí proti jejich stárnutí

- vitamín D posiluje přirozenou obranyschopnost těla.

Dávkování :

Rozpusťte půl nebo celý sáček ve 100 ml teplé vody , jednou denně , nejlépe odpoledne , 30 minut před jídlem.

Poznámka :

Přípravek by neměli užívat děti mladších 12 let. Pokud vám lékař předepíše antibiotika, informujte ho , že užíváte vápník, ten totiž může míru vstřebávání snížit. Mezi užíváním vápníku a doplňků s obsahem minerálů- zinku, hořčíku či fluoru doporučujeme ponechat tří hodinovou pauzu.

calcium_metabolic_1000_lez9a8r.jpg.268x268_q85_crop-1-.jpg

Tiens Biologický vápník pro stabilizaci cukru

Vápník je zodpovědný za celou řadu životně důležitých procesů v našem těle. Jeho nedostatek může nepříznivě ovlivnit naše zdraví i fyzický vzhled. Při doplňování nedostatku vápníku stojí za to vybrat si doplněk , který nejen dodá tento vzácný prvek, ale pomůže vám zbavit se i dalších potíží způsobených například metabolickými dysfunkcemi.

Popis :

Vápník je životně důležitý prvek, zodpovědný za celou řadu tělesných funkcí, podílí se na metabolismu a srážení krve. Má rovněž protizánětlivé a antialergické účinky. Zajišťuje řádné fungování nervové soustavy a zejména je základním stavebním kamenem kostí a zubů. Společnost Tiens vytvořila jedinečný doplněk , který je kombinací tělem vstřebatelných sloučenin vápníku, vitamínů a minerálů. Obsahuje také látky , které dokážou příznivě ovlivňovat metabolické disfunkce, řízením hladiny cukru v krvi.

Složení :

Přípravek Tiens Biologický vápník pro stabilizaci cukru obsahuje biologický vápník v prášku ( další informace o této formě vápníku a o vysoké míře vstřebatelnosti naleznete u přípravku Tiens Výživný vápníkový prášek).

Tento doplněk obsahuje dýni v prášku. V dýňových semenech se vyskytují cenné, zejména polynenasycené , mastné kyseliny. Jsou součástí například buněčných membrán, hormonů a vitamínu D. Dýňová semena obsahují rovněž kyselinu linolovou, kyselinu palmitovou a celou řadu vitamínů a minerálů zajišťujících správné fungování organismu, například vitamín E, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6 , vitamín A, vitamín C a vitamín D.

podle tradiční čínské medicíny má dýně pozitivní vliv na slinivku a posiluje přirozený obranný systém organismu. Díky nízkému obsahu kalorií a vysokému obsahu živin se dýně rovněž používá při regulaci tělesné hmotnosti. Přípravek dále obsahuje lecitin, který se vyskytuje ve všech buňkách lidského těla, zejména jako součást buněčných membrán. Ovlivňuje například fungování nervové soustavy, zažívacího traktu a kardiovaskulárního systému. Navíc posiluje obranyschopnost organismu. V doplňku je také mnoho vitamínů a prvků, například vitamín A, vitamín C, vitamín B1, vitamín B2, vitamín D, mangan, křemík, selen, zinek, železo, fosfor a jod.

Vitamín A se podílí na celé řadě životně důležitých procesů, například na metabolismu bílkovin a steroidů a na tvorbě rodopsinu, který umožňuje dobré vidění. Vitamín C je mocný antioxidant, který bojuje proti volným radikálům, jež mají na svědomí procesy stárnutí. Vitamín B1 nazývaný rovněž,, vitamín nálady'' , se podílí na zásobování mozku energií a ovlivňuje duševní rozpoložení i nervovou soustavu. Vitamín B2 se podílí na přenosu kyslíku do očních čoček i na procesech oxidace a redukce v těle. Umocňuje také účinky inzulínu. Vitamín D hraje důležitou úlohu při řízení fosforečnanu vápenatého v organismu a při správném budování a fungování kosterní soustavy.

Účinky :

Složky přípravku mají celou řadu účinků :

- Vápník je nezbytný k zachování zdravých kostí a zubů

- Vápník zajišťuje správnou funkci svalů

- Vápník podporuje řádné procesy srážlivosti krve

- Vápník napomáhá správnému fungování energetického metabolismu

- Vápník zajišťuje správnou účinnost zažívacích enzymů

- Podle tradiční čínské medicíny má dýně kladný vliv na fungování slinivky

Dávkování :

polovinu sáčku rozpusťte ve sklenici teplé vody, přípravek užívejte jednou denně 15 minut před jídlem

Doporučení :

Doplněk by se neměl kombinovat s kávou ani s čajem. Přípravek je vhodný zejména pro diabetiky. Před použitím se poraďte s lékařem. Při používání přípravku sledujte hladinu cukru v krvi. 

 

 

 

 

 

-

 

 
 


Poslední fotografie


Mail list


Archiv

Kalendář
<< září / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 62336
Měsíc: 3224
Den: 83